re:Warszów to interdyscyplinarny projekt w ramach Festiwalu FAMA w Świnoujściu. Przenosimy famowego ducha na przemysłową stronę Świny!

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej (FAMA) to coroczna, sierpniowa impreza odbywająca się od 1966 w Świnoujściu. Trwa czternaście dni, podczas których uczestnicy festiwalu mogą doskonalić swoje umiejętności (pod okiem profesjonalistów) na warsztatach teatru ulicznego, piosenki, aktorstwa, kabaretu, muzyki.

Od 2013 roku, kiedy po raz pierwszy wzięłam udział w FAMIE, przez kolejne 3 lata jeździłam tam z projektami w sekcji animacji kultury. Za swoje działania na festiwalu zdobyłam trzykrotnie nagrodę laureatki w roku 2013, 2014 i 2015. W 2014 roku dołączyłam jako 1/2 formacji Spółka ZOO do rady programowej festiwalu.

Świnoujście to miasto Świną podzielone, jedna strona nigdy się nie budzi, druga strona nigdy nie zasypia. Każdy, kto choć raz był w Świnoujściu wie jak wygląda plaża, promenada, muszla koncertowa, ale nie każdy widział z bliska latarnię morską i przemysłową dzielnicę. Zarówno turysta, jak i Famowicz przyjeżdżający do nadmorskiego kurortu pociągiem wysiada na stacji i szybciutko udaje się na prom, by przepłynąć na bardziej znaną, turystyczną stronę miasta. Ale Świnoujście ma także drugi brzeg – Warszów, którego urok udało się odkryć dzięki akcji Pocałuj Świnoujście!

Zorganizowaliśmy wtedy po partyzancku „Koncert na końcu świata”.

re:Warszów to nasza odpowiedź na zastaną sytuację, na potrzebę działania tam, gdzie echo Famy nie dociera zbyt głośno. A powinno, bo niewyczerpane możliwości jakie oferuje ta część miasta tylko czekają na kreatywne wykorzystanie. Czas pobudzić do życia artystyczny potencjał, który każdy w sobie ma, choć niekoniecznie o nim wie. Przenosimy na drugi brzeg famową atmosferę. Zapraszamy okolicznych mieszkańców i wszystkich chętnych do udziału w serii warsztatów dla młodzieży i dorosłych: tanecznych, recyklingowych, dizajnerskich, fotograficznych, rozwijania kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.