Kuratorka, krytyczka i animatorka kultury.

Projektantka UX i badaczka.

Koordynatorka projektów, event managerka, aktywistka społeczna z zacięciem do nowych technologii. Mam za sobą cztery lat doświadczenia pracy w instytucji publicznej i prawie drugie tyle freelancerskiej pracy jako kuratorka i koordynatorka projektów artystycznych i naukowych. Miałam okazję współpracować przy hackatonach, akademickich projektach badawczych, międzynarodowych konferencjach i wystawach artystycznych, mam więc naprawdę szerokie doświadczenie współpracy ludźmi z różnych środowisk.

Nie boję się brania na siebie odpowiedzialności i potrafię pracować samodzielnie, choć najlepiej działam w grupie. Chętnie podejmuję nowe wyzwania, szybko się uczę i łatwo przystosowuję do nowych warunków. Jestem kreatywna i potrafię swoje pomysły wcielać w życie. Posiadam tak zwaną „lekkość pióra” i umiejętności redakcyjne.


EDUKACJA:

Ukończyłam licencjat oraz magisterium z historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w tym jeden semestr spędziłam na stypendium w Kunsthistorisches Institut Freie Universität Berlin. 

W latach 2015-2018 byłam słuchaczką studiów doktoranckich Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Polonistyki w katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych. Prowadziłam badania nad polską sztuką współczesną zaangażowaną społecznie i rolą artysty w dialogu społecznym.

W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe User Experience & Product Design na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Mój projekt dyplomowy był realizacją dla firmy Smart4aviation: projekt aplikacji mobilnej obsługującej system zamiany lotów dla członków załóg lotniczych. Został doceniony przez partnera biznesowego, a rozwiązania zostały wdrożone do obrotu komercyjnego.

Od października 2018 roku jestem doktorantką interdyscyplinarnego programu Humanistyka Cyfrowa realizowanego przez Instytut Badań Literackich PAN i Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych. Prowadzę innowacyjne, autorskie badania nad użytecznością wystaw artystycznych, łącząc warsztat kulturoznawczy i metodologie UX designu. Więcej o mojej dotychczasowej aktywności akademickiej przeczytasz w zakładce: Działalność naukowa.